Yalnızlık Duygusundan Kurtul

Hayatta başına binlerce şey gelecek. Sürekli yeni insanlar ile tanışacaksın ve sürekli yalnız kalacaksın. Kimse kimsenin elinden tutmuyor. Kimse senin de elinden tutmayacak. Bu yüzden yalnızlık duygusundan kurtulman, ona alışman gerekiyor. Yeri geliyor en sevdiğin insanlar canını yakıyor. Bu hisler seni sadece başarısızlığa götürür. Daha çekimser, kendine daha az güvenen, kendini sevmeyen ve hatta kendinden bıkan birine dönüşürsün. Yalnızlık kötü bir şey değildir. Yalnızlık kendini geliştirmen için sana verilmiş bir fırsattır. Diğer insanlara ayıracağın zamanı kendine ayırabileceğin ilahi bir hediyedir. Doğru kullanıldığı sürece yalnızlık harika bir şeydir.

Mutluluk Diğer İnsanlarda Değil Senin İçindedir

Sürekli diğer insanları düşünmeyi bırak. Kimse seni mutlu etmek için sıraya girmiyor. Kimsenin seni mutlu etmesini de bekleme. Kendi kendini mutlu edebilmeyi öğren. Kendi kendine nasıl mutlu olabileceğini öğren. Seni mutlu edecek şeyleri ancak sen bilirsin. Git ve onları yap. Kendini şımart. Mutluluk insana başarıyı getirir. Mutluluk özgüvenini arttırır, kendini sevmeni sağlar, daha mantıklı düşünmeni ve duygular ile değil mantık ile hareket etmeni sağlar. Mutlu olmayacağın bir hayatı yaşamanın da anlamı yoktur. Bu yüzden her yazım da sizlere sevdiğiniz işi yapın diyorum. Eğer yaptığınız şey sizi mutlu ediyorsa o zaman artık o senin için zorlu bir iş olmaktan çıkar. Artık o senin için bir eğlence, hobi aracı olur. Ne olursa olsun mutlu ol ve mutluluğunu kullanmayı bil.

Duyguların İle Değil Mantığın İle Hareket Et

Duygular insanın en zayıf noktasıdır. Hatta yüzyıllardır insanları yönetmek için onların duyguları kullanılmış. Duygularınız sizi zayıf düşürür. Bu yüzden duygularınız ile değil mantığınız ile hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Çok yalnızım diyip evde yatağınızda saatlerce depresyona girmek yerine kendinizi geliştirmeye başlamalısınız. Siz bir şeyler yaptıkça geliştiğinizi geliştikçe de istediğiniz şeylere sahip olmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Gelişim herşeydir. Zaman geçiyor. Vasıfsız biri olarak göçüp gitme bu dünyadan. Bir şeyler yapmaya başla. Ne olursa olsun. Yalnızsın ve bolca zamanın var. Bu zamanını değerlendir. Seni mutlu edecek aktiviteleri düşün ve onları yapmaya başla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s