Ertelemeyi Bırakmalısın

Bir şeyler mi başarmak istiyorsun? O zaman ertelemeyi bırakmalısın. Sence mark zuckerberg sabah işine gitmeyi erteliyormudur? Hayır hiç sanmıyorum. Sen bir şeyleri erteledikçe, hayatta senin başarını erteler. Sen bir şeylerden vazgeçtikçe, hayatta senden vazgeçer. Sen kendine olan saygını kaybettikçe, hayatta sana olan saygısını kaybeder. Bu yüzden artık ertelemeyi bırak ve eyleme geç.

Ne Yapmak İstiyorsun?

Dart

Bir an önce ne yapmak istediğine karar vermelisin. Karar vermemiş insanlar hayatta kalamazlar. Sence warren buffet ilk yatırımını yapmadan önce bu kadar düşünmüşmüdür? Hayır, yine hiç sanmıyorum. Hızlı olanlar her zaman kazananlardır. Bu yüzden otur, düşün, ne yapmak istediğine karar ver ve onu yapmak için acele et. Ne kadar hızlı olursan kazanma ihtimalin o kadar artar. Ne kadar hızlıysan rakiplerini o kadar hızlı alt edersin. Zaman çok hızlı akar geçer. Eğer gerçekten bir kazanan olmak istiyorsan zamandan daha hızlı olmayı başarmalısın. Ayağa kalkıp işe koyulmalısın.

Tek Bir Şansın Var

Dart

Tek bir şansın var. Ya başarmak için direnir ve başarırsın, yada pes edersin. Kimse senin için bir şeyler yapmayacak, boş hayallere dalma. Sana bir şey yapacak olan tek kişi yine sensin. Kendine bir şeyler vermelisin. Tek bir şansın var, ya o yataktan kalkar ve hayallerini gerçekleştirmek için çabalarsın yada sonsuza kadar kaybetmeye mahkum olursun. Eğer bu tek şansını iyi değerlendiremezsen inan bana hayatın boyunca pişman olacaksın. Daha kendi hayallerini dahi gerçekleştirememişken başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için mi çalışmak istiyorsun?

Değişmek Zorundasın

Değişim zamanı geldi

Değişim şart. Çünkü eğer değişmezsen yine yatağından aynı boktan sabaha kalkacaksın. Eğer o yatağından daha mutlu, daha dinamik, daha enerjik, daha güçlü, daha kusursuz ve daha bilgili kalkmak istiyorsan değişmelisin. Bir şeyler başarmak için kendini değiştirmelisin. Alışkanlıklarını, sevinçlerini, seni mutlu eden şeyleri, bilgilerini, alışkanlıklarını, alışkanlıklarını ve alışkanlıklarını değiştirmelisin. Ya sen kendini değiştirir ve başarılı olursun yada hayat seni yontar ve yerin dibine gömer. Eğer hayatın boyunca üstü başı yırtılmış, daha doğru düzgün konuşamayan, doğru düzgün dik duramayan, doğru düzgün iş yapamayan, doğru düzgün bir şeyler öğrenemeyen, herkesin önünde başı bükük duran biri olmak istiyorsan o zaman devam et. Eğer öyle biri olmak istiyorsan bırak hayat seni yontsun. Ama eğer söz sahibi, özgüvenli, diksiyonu mükemmel, kendine güvenen, her işi yapabilen, bilgili biri olmak istiyorsan kendini değiştirmek zorundasın. Sen değiş hayatın değişsin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s