Milyoner İnsanların Ortak Özellikleri

Milyoner insanları bu konuma getiren belli başlı ortak özellikleri vardır. Bu özellikler sayesinde milyoner olmuşlardır.

1- Parayı Bir Amaç Olarak Değil Araç Olarak Görürler

Parayı kazanmayı kendinize amaç edinmeyin. Parayı gerçek amacınızı elde etmekte ki bir araç olarak görün. Eğer amacınız para kazanmak olursa büyük ihtimal para kazanamayacaksınız. Ama eğer amacınız misal veriyorum fenomen olmaksa ve bunu para için değil gerçekten istediğiniz için istiyorsanız o zaman kesinlikle bundan para kazanacaksınız.

Bunun sebebi ise insanların hedefi para kazanmak olunca çok çabuk vazgeçmeleri ve işlerini yarıda bırakmaları. Daha sonra da başarısız oldum moduna girmeleri. Ama hedefi başka bir şey olan insalar o hedefe ulaşana kadar çalışmaya devam eder ve sonunda başarır.

Para fotoğrafı

2- Paraya Değil Dostlara Yatırım Yaparlar

Belki de hayatınız boyunca sizi en çok etkileyen şey arkadaşlarınız olacak. İnsan kim ile arkadaşlık yaparsa zamanla ona benzer. Eğer basketbol oynamayı seven bir grup ile arkadaşlık yapıyorsanız eninde sonunda siz de basketbolcu olursunuz. Bu yüzden sürekli kendinize faydalı dostlar edinin. On tane vasıfsız arkadaşınız olacağına bir tane vasıflı arkadaşınız olsun.

3- Sadık Bir Dost Olurlar

Yemek yiyen arkadaşlar

Çevrenizde ki insanlara sadık olun. Kimseyi arkasından bıçaklamayın ve asla ihanet etmeyin. Unutmayın paradan, şandan ve şöhretten daha önemli şeyler var. Bunlardan biri de dostluk. Arkadaşlarınızı sürekli kollayın ve onlar da sizi kollasın.

4- Zamanı Etkili Kullanırlar

Elinde zamandan daha kıymetli bir şey yok. Dünya da bulunan hiçbir para birimi zamanı geri alamaz, yada ömrünü uzatamaz. Eğer zamanını yönetemezsen hiçbir şeyi yönetemezsin. Elinde ki bu devasa gücün kıymetini bil ve bir şeyler için plan yapmaya, hazırlanmaya başla. Zamanını boşa harcama, onu kullan. Kendine faydası olacak şeyler yap. Zaman öldürmek milyonlarca doları çöpe atmaktan daha beterdir. Asla zamanını boşa harcama.

Saat

5-Hatalardan Ders Çıkarırlar

Hata yapmak güzeldir. Başarılı insanlar hata yapmaktan korkmaz, aksine hata yapmak ister. Yaptıkları hatalardan ders çıkarıp bir daha ki denemelerin de daha iyisini başarırlar ve asla vazgeçmezler. Siz de hata yapmaktan çekinmeyin. Deneyin, eğer hata yaparsanız hiç hata yapmamış birinden bir sıfır önde olacaksınız. Her hata yaptığınız da bir sonra ki sefer aynı hatadan kaçınacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s