Kusursuzu Yakalamak

Kusursuzu yakalamak belki de hayatınız boyunca uğraşacağınız bir şeydir. Aslında bana kalıcak olursa kusursuzu yakalamak pek mümkün de değildir. Her zaman bir kusur, es geçilen bir nokta, unutulan bir yön vardır. Yine de bu yazımda size kusursuza en yakın nasıl olacağınızı anlatacağım

Fikirlerine Sadık Kal

Zeka küpü

Sürekli olarak farklı şeyler yapmaya çalışma. Kendine şunu sor. Beni bu hayatta en mutlu eden şey nedir? Sordun mu? Eminim sormuşsundur. Peki cevabın ne oldu? İşte bu cevabına sâdık kal. Her şeyi yapamazsın, herşey de uzmanlaşamazsın. Kendine bir konu seçmelisin ve o konu üstünde çalışmaya başlamalısın. Aynı zaman da bu konudan hiçbir zaman sıkılmamayı başarmalısın. Yani bu öyle bir konu olmalı ki hem senin ilgi alanın olmalı hem de işine yarayacak hayatına bir şeyler katacak bir şey olmalı.

Fazla Düşünme Sadece Eyleme Geç

İnsan fotoğrafı

İnsanlar doğaları gereği her şeyi çok fazla düşünür. Geçmişi, geleceği, okulu, iş hayatını hatta akşam yiyeceği yemeği bile. Bunların hepsi beynimizde boşu boşuna yer kaplayan artık dosyalardır ve silinmeleri gerekir. Sürekli olarak bu tarz şeyler düşünmek zamanla sizin cesaretinizi kıracak ve eyleme geçme isteğinizi azaltacaktır. Negatif düşüncelerden uzak durun ve kusursuzlaşmak istediğiniz konuya odaklanın. Tek düşündüğünüz şey o olsun.

Asla Vazgeçme

Merdivenden inen kadın

Bir şeyde kusursuzlaşmak çok uzun sürecek bir yolculuk olabilir. Bu yüzden karşına sürekli engeller çıkacak. Ama o engellere aldırış etme ve bildiğin yolda yürümeye devam et. Hiçbir engelin seni pes ettirmesine izin verme. Eğer pes etmezsen başarı basamaklarını ne kadar hızlı tırmandığına sen dahi şaşarsın.

Kimseye Kulak Asma

Denizi izleyen adam

İnsanlar da herkesle ve herşeyle dalga geçme isteği vardır. Buna sizin hayalleriniz, planlarınız ve emekleriniz de dahil. Eğer hedeflerinizi her küçümseyeni umursarsanız kusura bakmayın ama hayatınız boyunca hiçbir yere gelemez ve olduğunuz yerde boş bir şekilde dönüp durursunuz. İnsanların görüşlerini boş verin ve kendinize şunu sorun. Bu beni mutlu eder mi? Eğer cevap evet ise hiç durmadan çalışın ve sizinle dalga geçenler ile siz dalga geçmeye başlayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s